Vzdálenost: 
10 km

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově

Bärnwald dnes Neratov, známé poutní místo kam již druhé poloviny 17. století přicházely tisíce poutníků. Poutní místo vzniklo na základě informace o zázračných účincích léčivého pramene který vyvěrá poblíž kostela a sošky Madony z Neratova. Původně stál na místě dřevěný kostelík, ale ten přestal náporem poutníku vyhovovat a majitel zdejšího panství nechal vystavět nový kostel, který nápor poutníků uspokojí. Na konci druhé světové války pancéřová pěst vystřelená sovětským vojákem zasáhla věž kostela a následný požár kostel zničil. Několik následujících desetiletí pozůstatky kostela chátraly. Dnes je kostel opravený s prosklenou střechou. Když svítí slunce pronikající světlo vytváří na stěna obrys anděla. Na opravu velkou měrou přispěli původní němečtí obyvatelé, kteří byli po válce odsunuti.

Komentáře

Velice pěkně opravený kostel, byli jsme tam už několikrát. Díky lidem, kteří se na obnově kostela podíleli a uvedli ho do toho stavu jaký je nyní. Poprvé jsme tam byli, když byl ještě kostel úplná troska bez střechy a s náletem různých dřevin, které tam rostly nahoře na zdech.

Dobrý den, ano máte pravdu. Navštívit toto krásné poutní místo místo mohu jen doporučit. Zajímavé je jak je v kostele krásně sucho a teplo, alespoň já jsem měl vždy ten pocit. Asi za to může ta krásná prosklená střecha, která propouští světlo a teplo do kostela. Děkujeme za Váš komentář a přejeme mnoho krásných návratů do Neratova.