Skip to content

Webová kamera Pastviny

Online pohled na známý obloukový železobetonový viadukt (most) v Pastvinách, který byl realizován v letech 1932 – 1934. Nad vodní nádrží v levé části snímku je dále vidět část obce Pastviny, autobusové nádraží a pod ním doleva cesta vedoucí do Klášterce nad Orlicí. Silnice do kopce vede k okrajové části obce osadě Vítanov a dále směr Králíky. Vlevo nahoře je Adam, nejvyšší vrch (765 m n.m.) v Mladkovské hornatině jižně od obce České Petrovice v Orlických horách. Z tohoto kopce vede trasa turistické atrakce sjezd terénních koloběžek k přehradě Pastviny.  V pravé části nad přehradou je vidět hřbitovní zeď a kopec s lyžařským vlekem. Snímek se obnovuje každou minutu. Tento úžasný výhled si mohou vychutnat všichni, kteří si pronajmou chatu Růženku, kde je webkamera umístěna. Informace o pronájmu chaty zde.

 
 
 
 

Časosběrné video 30 dní z Pastvin spustíte kliknutím na obrázek pod tímto textem

Obrázek z webkamery je v tomto případě uložen jednou denně. Máte tak možnost vidět, jak se okolí promění za 30 dní.

Pastviny › East: Pardubický: Play 30 days

Časosběrné video 24 hodin z Pastvin spustíte kliknutím na obrázek pod tímto textem

V tomto případě je obrázek z webové kamery ukládán každou hodinu.

Pastviny › East: Pardubický: Play 24 hours

Aktuální teplota vzduchu Pastviny

Aktuální vlhkost vzduchu Pastviny

Sběr dat o teplotě a vlhkosti zajišťuje velice přesné čidlo SHT21 s přesností +-0.3°C a +-2%RH.
Čidlo je napojeno na mikropočítač Raspberry Pi a pomoci monitorovacího systému Zabbix jsou generovány zobrazené grafy.
Děkujeme tímto společnosti BEST-NET, s.r.o. za poskytnuti monitorovacího systému a programového vybaveni. Tato společnost poskytuje internetové připojení v  Hradci Králové.

Webkamera České Petrovice

Pokud hledáte další kamery v okolí přehrady, může Vám posloužit webkamera České Petrovice. Tyto kamery jsou umístěny v místním Sportareálu České Petrovice a mohou Vám tedy posloužit při plánování výletu, nebo pro zjištění stavu sněhu na sjezdovkách.

 

Teplota vody v přehradě Pastviny

Na na grafu níže můžete nalézt naměřené teploty vody u hráze za poslední dva roky. Plnou barvou je vyplněna teplota vody přehrady Pastviny z aktuálního roku.

Teplota vody u hráze

Graf a měření teploty vody jsou získávány z webových stránek www.pla.cz.

Možnost ubytování nebo pronájem chaty Pastviny

Rekreační oblast v okolí Pastvinské přehrady nabízí ubytování všech kategorií. Náš seznam ubytovacích zařízení Vám pomůže najít nocleh dle Vašich představ. Pro rodinnou dovolenou jsou Pastviny ideálním místem s velkým množstvím možností k vyžití. Pro mnoho rodin bývá řešením ubytování pronájem chaty, kterých Pastviny nabízejí nespočetné množství od chatek v kempu po soukromé chaty k pronajmutí.

Z historie Pastvinské přehrady

Na níže uvedených historických fotografiích je vidět údolí v obci Pastviny ještě před zatopením a průběh výstavby mostu. Napuštěním přehrady bylo zatopeno 63 budov. Až na několik modernějších stavení (škola, mlýn, továrna na nábytek, hostince a obchody) se jednalo o staré stavby. Kdo se z Pastvin po zatopení neodstěhoval, ten mohl výhodně postavit za peníze z výkupu nemovitostí a z materiálu, který byl díky likvidaci starých staveb téměř zdarma.

Terénní koloběžky

Terén, hory, dobrodružství. To vše Vás čeká na našich terénních koloběžkách. Trasa z Kašparovy chaty přes České Petrovice, až k přehradě v Pastvinch slibuje nádherné výhledy a romantická zákoutí. Míjet budete také Scholzův mlýn s točícím se vodním kolem poháněném potokem Orlička. Tento potok pak bude vašim pobočníkem téměř celou cestu, jen občas si někam odskočí. Naše koloběžky jsou vyrobeny z konstrukčních materiálů a komponentů pro maximální odolnost a pro pohyb na nezpevněných cestách.