Půjčovna lodiček Pastviny – elektrolodě

Půjčovna elektro lodí, šlapadel, lodiček Pastviny

Krásný zážitek v podobě plavby po hladině přehrady Vám zajistí některá z půjčoven lodiček. Klasická lodička, šlapadla různých podob nebo velice oblíbené elektrolodě Vám zpříjemní pobyt v Pastvinách a umožní poznat krásná zákoutí přehrady. Půjčovny se nacházení u Hostince “U mostu”, restaurace “Na pláži” a v autokempu Šlechtův palouk. Cena za půjčení je příznivá a dostupná pro každého.

Šlapadla Pastviny - půjčovna lodiček
Šlapadla Pastviny – půjčovna lodiček

Vyplout můžete na dvě strany. (v autokempu Šlechtův palouk je to obráceně) Pokud stojíte u půjčovny lodiček čelem k hladině, na levou stranu vyplujete k přítoku směr Klášterec nad Orlicí. Touto cestou budete míjet známí most Kraví skok. Tento most se původně nacházel pod viaduktem v Pastvinách a před zatopením byl přemístěn právě na Kraví skok. Doplout můžete až ke Klášterci nad Orlicí, kde přehrada končí přítokem řeky Orlice. Na druhou stranu tedy doprava od půjčovny poplujete směr hráz. Tato trasa je o něco delší a však na jejím konci u hráze Pastvinské přehrady je možno lodičku u mola ukotvit a občerstvit se v přilehlém bufetu “Na hrázi” s nádhernou vyhlídkou na hladinu přehrady. Hráz je poslední hrází z kamene, která byla v ČR postavena a určitě stojí za prohlídku.

Šlapadla Pastviny Vás bud

Zapůjčení šlapadla či lodičky Vám umožní poznat zákoutí přehrady, která nejsou jiným způsobem dostupná.

Půjčovna rošířena také o možnost zapůjčení paddleboardu.

V sezóně při pěkném počasí mají půjčovny lodiček otevřeno od 9.00 do 20.00 hodin. Případné dotazy můžete psát na email: slapadlapastviny@gmail.com